Muay Thai w Nowym Sączu!Podczas walki w  Muay Thai ważną rolę odgrywają kopnięcia, uderzenia łokciami i klincz. Na dalszy plan spadają ciosy bokserskie, ale są one też trenowane gdyż większość akcji zaczyna się uderzeniem z ręki. Jest to sport który ma ponad 1000 lat tradycji i w ostatnich latach bardzo sie rozwinął w Polsce.

Charakterystyka techniczna

HALNY Nowy Sącz muaythaiCechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami (w formule amatorskiej na łokcie, kolana i korpus są zakładane ochraniacze, w walkach zawodowych są one nieosłonięte). Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami.

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest niskie kopnięcie w udo (z angielskiego zwane low kick). Posiada ono dużo wariantów - m.in. jako kopnięcie opadające z góry w dół. Wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a nawet obrocie zawodnika po nietrafieniu celu. Powierzchnią kopiącą jest w nim goleń, rzadziej stopa.

HALNY Nowy Sącz muaythaiBoks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Słabością boksu tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

Początkowo ciosy bokserskie były słabością muay thai, gdyż kładziono większy nacisk na techniki nożne. Obecnie są szeroko spotykane. Co więcej, mistrzowie muay thai niekiedy zostają mistrzami świata w boksie zawodowym.

 

Cena:

  • Karnet OPEN - 119 zł (za miesiąc, 6 dni w tygodniu, wszystkie grupy, również poranne treningi)
  • Karnet OPEN ULGOWY - 89 zł (za miesiąc, 6 dni w tygodniu, wszystkie grupy, dla uczniów)
  • Treningi dla kobiet - 89 zł
  • Treningi dla dzieci - 89 zł
  • Jednorazowy trening: 19 zł
  • z Kartą Dużej Rodziny zniżka 30%

Źródło: opracowanie własne + wikipedia.pl