W naszym klubie posiadamy kilka różnych sekcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy specjalnie wyszkolonych instruktorów od każdej grupy treningowej.

Oto sztuki walki na które można się u nas zapisać:

Kickboxing w Nowym Sączu!

Kickboxing / K-1

Podczas treningów i walk stosowane są uderzenia bokserskie i kopnięcia nogami. Kickboxing w formule low-kick to twarda dyscyplina, w której oprócz typowych uderzeń, ważną i nie odłączną rolę odgrywają kopnięcia na uda przeciwnika. W K-1 można zadawać dodatkowo uderzenia kolanami, oraz dozwolone są backfisty (uderzenie ręką po obrocie), oraz niektóre przechwyty nóg i wycięcia.

 

Muay Thai w Nowym Sączu!

Muay Thai

Podczas walki w Muay Thai ważną rolę odgrywają kopnięcia, uderzenia łokciami i klincz. Na dalszy plan spadają ciosy bokserskie, ale są one też trenowane gdyż większość akcji zaczyna się uderzeniem z ręki. Jest to sport który ma ponad 1000 lat tradycji i w ostatnich latach bardzo sie rozwinął w Polsce.

 

Boks w Nowym Sączu!

Boks

Korzenie tej dyscypliny sięgają czasów starożytnych (XXIII Igrzyska Olimpijskie – 688r. p.n.e.), jak i również niezwykle skuteczna forma samoobrony. Jest to sztuka walki najprostsza i najszybsza do opanowania dla przeciętnego człowieka. Jednak droga od nowicjusza do mistrza sportu – to droga żmudnej i wytrwałej pracy nad wszechstronnym rozwojem fizycznym i psychicznym, techniką, taktyką oraz umiejętnym gospodarowaniem swoimi siłami. Stwierdzenie "boks jest szkołą charakteru" oddaje hołd tej pięknej dyscyplinie sportowej.

 

Brazylijskie Jiu-Jitsu w Nowym Sączu!

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Sztuka walki w której główną rolę odgrywają obalenia, chwyty, dźwignie i duszenia. Nasza sekcja uczy technik w kimonach oraz bez (tzn. submission). Podczas walki dążymy do obalenia przeciwnika i założenia dźwigni, która go unieruchomi. Jest to sport, dzięki któremu można szybko wzmocnić całe ciało.

 

MMA w Nowym Sączu!

MMA (Mieszane Sztuki Walki)

W ostatnich latach Mieszane Sztuki Walki (Mixed Martial Arts) przechodzą dynamiczny rozwój. Na początku była to konfrontacja stylów walki, teraz MMA uczy się od podstaw. Podczas treningów przyswajane są techniki stójki (boksu, kickboxingu, muay thai), zapasów (obalenia, rzuty, kontrola przeciwnika) oraz parteru (dźwignie, duszenia oraz uderzenia w parterze). W naszej sekcji trenujemy 2 razy w tygodniu trening przekrojowy, na którym są uderzenia w parterze, zapasy i elementy stójki, jeden dzień typowo brazylijskie jiu-jitsu, oraz jeden dzień kickboxing.

 

cross trening nowy sącz

CROSS TRENING

Trening przekrojowy jest nowoczesnym i znakomitym sposobem na aktywny styl życia. Jest także sposobem na przyjemne i wartościowe wykorzystanie wolnego czasu, świetną zabawę, a jednocześnie troskę o formę fizyczną i zdrowie Trening siły i kondycji z wykorzystaniem nietypowego sprzętu (gumy, opony, tzw bejsbol, hantle, krążki) oraz z własnym ciężarem.