HALNYNazwa klubu - HALNY Nowy Sącz pochodzi od silnego wiatru, najgwałtowniej wiejącego na Podhalu, gdzie opada ze szczytów Tatr. Jest to ciepły, suchy i porywisty wiatr, wiejący ku dolinom. Niekiedy przynosi znaczne zniszczenia: zrywa dachy, niszczy lasy. Może mieć wpływ na samopoczucie :)

Klub HALNY Nowy Sącz został założony w listopadzie 2008 roku, jednak jego historia jest dużo starsza, gdyż założyciele, członkowie i główni zawodnicy działają od 2003 roku.

BJJ w Nowym SączuW 2009 roku połączyliśmy siły z Michałem Moskalewiczem trenerem brazylijskiego jiu jitsu i judo, tworząc pierwszą w Nowym Sączu grupę MMA (Mieszanych Sztuk Walki).

W 2010 wprowadziliśmy nowe zajęcia BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu), są to pierwsze tego typu treningi w Nowym Sączu.
Pod koniec roku powstała również inicjatywa Prywatnych Treningów, ze względu na duże zainteresowanie stworzyliśmy specjalny serwis www.trenuj-prywatnie.pl

HALNY sala treningowaW kwietniu 2011 roku wynajęliśmy własny obiekt pod salę treningową, kilka miesięcy adaptacji przyniosło efekty, nasza grupa treningowa powiększyła się kilkakrotnie. W czerwcu tego wprowadzilismy treningi MMA. Powiększyliśmy ofertę treningową o zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Obecnie jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Polsce, o czym świadczą nasze spore osiągnięcia. Od początku działalności jesteśmy nastawieni na tworzenie solidnej grupy zawodniczej, której celem są Mistrzostwa Polski, Europy i Świata, a przede wszystkim zawodowe pojedynki.

Od początku powstania KS HALNY, tj. od 2008 roku, przez salę treningową przewinęło się około 3 tysięcy osób. Patrząc na statystyki rozwojowe dotyczące liczby członków, Klub HALNY jest najlepiej prosperującym klubem sportów walki w Nowym Sączu, a nawet całej Małopolsce. Trenerzy Halnego stawiając poprzeczkę na wysokim poziomie z sukcesem ściągają do Klubu nowe osoby, które nie tylko chcą uprawiać sporty walki w charakterze rekreacyjnym lecz także zawodowym. Ciągła determinacja i profesjonalizm Halnego daje się zauważyć na całym świecie, gdzie sądeccy zawodnicy od kilku lat zapraszani są na walki zawodowe. Trenerzy Klubu HALNY są także pionierami treningów personalnych w Nowym Sączu, które prowadzą we własnym zakresie od 2009 roku.

W ramach przygotowań do najważniejszych imprez kickboxerskich w kraju – tj. Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, zawodnicy Halnego starają się jak najczęściej uczestniczyć w wyjazdach treningowych, gdzie mają możliwość sprawdzenia się na ringu z zawodnikami z innych klubów. Jest to bardzo ważne podczas przygotowań do zawodów, by móc ocenić i przewidzieć poziom kondycyjny przeciwnika.

HALNY stawia przede wszystkim na wychowanie młodych sportowców oraz wspieranie swojej sądeckiej czołówki. Dba, aby każdy z zawodników był odpowiednio przygotowany, by z sukcesem wracać z każdej stoczonej walki. Każda wygrana walka to kolejny krok do członkostwa w kadrze narodowej, która dla wielu zawodników jest głównym celem. Dzięki członkostwu w kadrze, zawodnicy mają bowiem możliwość wyjazdów na kadrowe zgrupowania treningowe, gdzie mogą trenować z najlepszymi w kraju, by następnie brać udział w najbardziej prestiżowych zagranicznych imprezach kickboxerskich, z których wyniki liczą się do nagród wręczanych przez Ministerstwo Sportu. Dzięki wygranym międzynarodowym walkom, członkowie kadry narodowej nagradzani są również wysokimi stypendiami sportowymi, co pozwala im na inwestowanie we własny rozwój fizyczny oraz pogłębianie wiedzy zawodniczej. Członkostwo w kadrze wiąże się również z większym zainteresowaniem sponsorów oraz mediów, co z kolei przekłada się na rozwój zawodników oraz samego Klubu.

Dołącz do nas!