Sporty Walki Nowy SączHALNY to klub, który ma swoją tradycję, istniejemy od 2007 roku, Przez ten czas trenowało u nas mnóstwo osób, ale każdego traktujemy indywidualnie, staramy się tworzyć rodzinny i luźny klimat. Warto nas odwiedzić, i zobaczyć jaka atmosfera panuje na treningach, każda nowa osoba jest miło przyjęta i może pogadać z trenerami.

Nasz klub mieści się na ul. Grunwaldzkiej, dla niektórych jest to dobra lokalizacja, a dla innych nie, jednak są ludzie, którzy idą po kilka kilometrów pieszo, aby do nas trafić...bo warto.

Nazwa klubu pochodzi od silnego wiatru (fenu) wiejącego w Tatrach i na Podhalu, którego podmuchy sięgają również do Nowego Sącza.

Klub HALNY stawia przede wszystkim na rozwój młodych, którzy w przyszłości podbijać będą krajowe i światowe ringi. W Klubie mogą trenować dzieci już od 7 roku życia. Grupę dziecięcą prowadzą trenerzy, będący jednocześnie członkami kadry narodowej. Jak widać, nawet dzieci, stawiające pierwsze kroki w sztukach walki, mogą uczyć się od najlepszych, by w przyszłości stać się, tak samo jak ich trenerzy - Mistrzami Polski. Już od najmłodszych lat uczą się samodyscypliny i koncentracji oraz rozwijają swoją sprawność fizyczną. Klub HALNY nieustannie poszerzając swoją działalność, dąży do popularyzacji aktywnego trybu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Angażuje je we własny rozwój fizyczny i duchowy poprzez stawianie odpowiednich celów oraz pokazanie poszczególnych kroków, by pomoc przy ich realizacji.

Sporty walki wymagają od trenujących dużej koncentracji – przede wszystkim umiejętności skupienia uwagi na wykonywanym ćwiczeniu oraz kontroli własnych emocji. Trenerzy, dzięki dopasowaniu i łączeniu odpowiednich ćwiczeń fizycznych, dążą do osiągnięcia dokładnie określonego wcześniej celu treningowego. Starają się, aby każdy z trenujących wykorzystał czas treningu jak najlepiej i zakończył go z pożądanym rezultatem.

Cała przestrzeń sali treningowej Klubu HALNY wyłożona jest matami (tatami) o grubości 4cm, na których można ćwiczyć rzuty i obalenia. Dają one przede wszystkim bezpieczeństwo trenującym. W wyposażeniu Klubu znaleźć można profesjonalny sprzęt do treningów – m.in. worki bokserskie, tarcze, łapki, piłki lekarskie, liny, gumy, skakanki oraz sprzęt do treningu siłowego (sztangi, hantle itp.). Na sali znajduje się również ring, w którym prowadzone są sparingi przygotowujące zawodników do walk.

Obecnie w Klubie HALNY trenuje ponad 100 osób, spośród których ok. 20% aktywnie uczestniczy w walkach kickboxerskich, organizowanych przez międzynarodowe, krajowe oraz okręgowe związki sportowe, tj. Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Zawodnicy Halnego mają na swoim koncie liczne tytuły Mistrzów Polski, są medalistami Pucharu Świata i Członkami Kadry Narodowej. Klub HALNY, poprzez wychowanie młodych zawodników, od początku swojej działalności nastawiony jest na budowanie mocnego i zgranego zespołu - zespołu godnego członkostwa w Kadrze, który dzięki profesjonalnym treningom i ciągłemu obieraniu nowych celów, podbija polskie, europejskie i światowe ringi – także zawodowe.

W naszym klubie można trenować

• Kickboxing
  • K-1
  • Boks
  • Muay Thai
  • MMA (Mieszane Sztuki Walki)
  • BJJ (Brazylijskie Jiu - Jitsu)
  • Treningi dla dzieci
  • Treningi dla Kobiet
  • Cross Trening (trening siłowo-wytrzymałościowy)

Na chwile obecną jako jedyni w Nowym Sączu prowadzą zajęcia w zakresie  Brazylijskiego Jiu - Jitsu. W ich rozkładzie znaleźć można zajęcia zarówno dla grup początkujących jak i średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych. Dodatkowo stworzone zostały grupy dla kobiet i dzieci.

Klub HALNY Nowy Sącz współpracuje z Polskim Związkiem Kickboxingu oraz wieloma zawodowymi organizacjami: WAKO PRO, WKN, WKA, ISKA. Dzięki rzetelnej, kilkuletniej pracy, nagradzany jest przez Urząd Miasta Nowego Sącza oraz lokalne i ogólnopolskie media.

Dołącz do nas!